SOSYAL SORUMLULUK


13. GELENEKSEL TEKFEN VAKFI BURSİYER BULUŞMASI


GELECEĞİN VARSA,
GELECEĞİN VAR!

Tekfen Vakfı bursiyerleri buluştu


Tekfen Vakfı bursundan yararlanan başarılı öğrencilerin hem Tekfen’i ve birbirlerini daha yakından tanımasını, hem de merak ettikleri konuları Tekfen yöneticileriyle bire bir paylaşmasını sağlamak üzere düzenlenen Geleneksel Bursiyer Buluşmaları’nın 13’üncüsü 16 Şubat akşamı Tekfen Tower’da gerçekleştirildi.


Tanışma kokteyli ile başlayan etkinlik, daha sonra konferans salonunda devam etti. Her yıl olduğu gibi bursiyerler bu yıl da “Tekfen’i ne kadar tanıyorsunuz?” konulu pop-quiz ile ter döktüler. Tekfen Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Dori Kiss Kalafat’ın açılış konuşmasının ardından gazeteci ve televizyoncu Emin Çapa, konuk konuşmacı olarak katılımcılara "Yeni Dünyayı Anlamak ve 21. Yüzyıl Yetkinlikleri" konulu bir sunum gerçekleştirdi. Çapa'nın konuşması hem bursiyerlerin hem de evsahipliği yapan Tekfenlilerin büyük ilgisini çekti.


Bursiyerler ile müstakbel mentorlarının birbirini yakından tanımasına fırsat sağlayan buluşmada, Tekfen Grup Şirketleri’nin yönetici ve İK uzmanları, öğrencilerle kariyer planlamaları üzerine keyifli sohbetler yaptı.

EMİN ÇAPA


Sunumuyla fark yaratan ve ekonomiyi kolay anlaşılır bir üslupla yorumlayarak geniş kitlelere ulaşan CNN Türk Ekonomi Direktörü Emin Çapa, "Ekonomiyi sevdiren yorumcu" olarak tanınıyor. Çapa, kendisini sadece ekonomi ile sınırlayan bir gazeteci değil. Aynı zamanda amatör bahçıvanlık, sanat tarihi (sanat, siyaset ve ekonomi ilişkisi), askeri strateji, astronomi, astrofizik, astrobiyoloji ve tarih, inovasyon ve teknoloji, Çapa'nın düzenli ilgilendiği konular arasında. Emin Çapa, CNN Türk'teki Ekonomi Direktörlüğü görevinin yanı sıra bilim programı "Dünyanın 1001 Hali"ni de hazırlayıp sunuyor, uluslararası seminer ve etkinliklerde sunumlar yapıyor ve tamamen gönüllü olarak yakın çevresi için kültür turları düzenliyor.

Emin Çapa'nın ufuk açıcı sunumuyla, gençler geleceğe daha da hazır...